Poznajmy się!

Witam wszystkich miłośników dwóch (i nie tylko) kółek. Nazywam się Jakub Lesiński -rocznik 69, jeżdżący koledzy mówią na mnie Kubiszon. Nie będę Was zamęczał moją długą historią z kolejnymi motocyklami bo przecież prawie wszyscy przerabialiśmy to samo. Na początku był Komar, potem w szkole średniej MZ-ka (dżinsowe ciuchy, bo skóra przewyższyłaby wartość sztuki, no i oczywiście bordowy kask Bella krajowej produkcji). Potem bywało różnie, aby przed trzydziestką rozpocząć motocyklową przygodę na poważnie.

Najbliższe mojemu sercu są naked bike’i (spędziłem z Yamachą XJR 1300 SP 2 lata i ok. 60 000 km). Są piękne, muskularne i zawsze ponadczasowe. Niestety przy moich gościnnych występach na obcej ziemi gdzie czasem trzeba machnąć sporo km na dobę, rozsądek wziął górę i zdecydowałem się na turystycznego plastika, choć bywając na wschodzie brakuje mi ordynarnego enduro 🙂 Dziś jest to BMW R1200GS, w chwili powstania tej strony była Honda VFR 800. Z tym motocyklem wiążę masę ciekawych wspomnień, ja nigdy go nie położyłem, a on nigdy mnie nie zawiódł.

Nie spodziewajcie się na mojej stronie opisu wypraw w stylu „trasa pana Marka”. Relacje z moich podróży okraszone są zdjęciami współtowarzyszy doli i niedoli, ciekawych miejsc i sprzętów bez tasiemcowych wywodów. Do każdego celu dojeżdżam po to aby następnego dnia polecieć dalej, żeby w stosunkowo krótkim okresie czasu nawinąć parę kolejnych kilometrów.

Nie nudzę już więcej ale nie mogę pominąć faktu, iż sponsorem tej strony jest Przedsiębiorstwo Specjalistyczne DRACO (www.draco.com.pl). Jeżeli kiedykolwiek, którykolwiek z jeżdżących kolegów będzie spawał element w swoim motocyklu lub też prostował coś co się pognie 🙂 to dobrze trafił gdyż w Laboratorium Badań Nieniszczących wspomnianej firmy będzie mógł sprawdzić jakość spoiny lub „poszukać” mikropęknięć w prostowanym fragmencie. I to wszystko dla motobikerów za FRIKO!!!

Materiałów zamieszczonych na tej stronie nie wolno kopiować ani w żaden sposób rozpowszechniać bez zgody właściciela motobiker.pl. Kopiowanie tekstów, grafik, animacji lub ich rozpowszechnianie dla celów komercyjnych bądź publicznych stanowi naruszenie praw majątkowych właściciela serwisu. W szczególności niedozwolone jest wykorzystanie tych materiałów w dowolnej innej witrynie lub sieci komputerowej bez zgody właściciela. Jeżeli chcesz wykorzystać jakiekolwiek materiały skontaktuj się z właścicielem motobiker.pl

Do zobaczenia na trasie
Kuba Gdańsk